Image Image Image Image Image
Scroll to Top

To Top

Menu
II edition – 2004

II edition – 2004

2 maja 2004, w niedzielne popołudnie odbyła się kolejna edycja milickiej Alei Gwiazd, zorganizowanej przez Gimnazjum w Miliczu. Po raz kolejny przed halą sportową zgromadziły się tłumy entuzjastów siatkówki, a także wierni fani gwiazd, które zaszczyciły to miejsce swoją obecnością. Włodzimierz Sandalski, Zbigniew Zarzycki, Marek Karbarz, mistrzowie olimpijscy z 1976 r. odcisnęli swoje dłonie w Alei Gwiazd.

Uroczystości rozpoczęły się od odsłonięcia tablicy pamiątkowej Huberta Wagnera, najwybitniejszego trenera w historii polskiej siatkówki, pod wodzą którego reprezentacja Polski zdobyła w 1974 r., w Meksyku, tytuł mistrzów świata, a w 1976 r., w Montrealu, tytuł mistrzów olimpijskich. Tablicę miał odsłonić syn Huberta Wagnera- Grzegorz. Niestety nie dojechał na milickie uroczystości, a odsłonięcia dokonał Władysław Pałaszewski, nestor polskiej siatkówki, sędzia klasy międzynarodowej i szef wydziału sędziowskiego Polskiej Piłki Siatkowej. Zanim jednak odsłonięto tablicę, zebrana publiczność uczciła pamięć trenera minutą ciszy. Po tym odsłonięto kolejne tablice, a odciski dłoni złożyli na nich Marek Karbarz, Zbigniew Zarzycki i Włodzimierz Sandalski. Zawodników „Orłów Wagnera” uhonorowano pamiątkowymi certyfikatami uczestnictwa w Alei Gwiazd Polskiej Siatkówki oraz kwiatami.

Odsłonięto również odciski dłoni czwartego zawodnika „Orłów Wagnera”- Stanisława Gościniaka, który nie mógł niestety przybyć do Milicza, gdyż jego kadra rozgrywała właśnie mecz towarzyski z Australią. W ten sposób kolejne sławy polskiej siatkówki dołączyły do grona uwiecznionych w Alei Gwiazd. Na uroczystości przybyli również: Alojzy Świderek, Wojciech Drzyzga i Maciej Jarosz, także osławieni członkowie drużyny „Orłów Wagnera”. Zebrani wysłuchali przemówień starosty Aleksandra Magusiaka i burmistrza Ryszarda Mielocha, po czym wszyscy zaproszeni goście wraz z miliczanami obejrzeli pokaz sztucznych ogni. Uroczystości zostały połączone z Międzynarodowym Turniejem Piłki Siatkowej Juniorów.

Przez trzy dni rozgrywek, 1-3 maja, rozgrywane były mecze między reprezentacjami Polski, Czech, Holandii i Białorusi. Polska kadrę gorąco wspierali licznie zebrani kibice. A atmosfera i tak była gorąca, podgrzewana przez różne pokazy i występy. Polscy juniorzy nie zawiedli swojej publiczności. Wygrali wszystkie mecze: z Białorusią 3:0, z Holandia 3:2, z Czechami 3:0. Polacy zagrali w składzie: Michał Kozłowski, Michał Żuk, Michał Lach, Marcel Gromadowski, Patryk Czarnowski, Bartosz Gawryszewski, Libero- Tomasz Drzyzga, Damian Dominik, Jakub Jarosz, Piotr Skrok, Maciej Kordysz, Marcin Możdżonek. Trenerzy- Adam Kowalski, Leszek Milewski.

Zobacz pełną galerię